Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Zajímavosti z celého světa

Požadavky na zdroje pro LED osvětlení

Základním prvkem LED osvětlení jsou napájecí LED zdroje. Označení CE LED osvětlení získá, splní-li požadavky na bezpečnost, RoHS, ekodesign a elektromagnetickou kompatibilitu. Co ale jaký požadavek konkrétně obnáší?

Bojíte se, že budete muset do domova důchodců?

Ke stáří jsme vychováváni v úctě. S narůstajícím věkem vidíme v blízkých moudrost a zkušenosti, na které si ještě sami budeme muset počkat. Mnoho z nás si představuje, že až sami jednou budeme v důchodu, konečně budeme mít čas na svoje koníčky, budeme moci odpočívat podle potřeby. A trávit svůj čas podle toho, jakou budeme mít zrovna náladu.

Speciální výkresové hliníkové profily aneb výroba na zakázku

Hliníkové profily na zakázku se stávají stále více oblíbené. Každý zákazník má jiné představy a vize, a i proto existuje takzvaná výroba speciálních hliníkových profilů. Hliníkové tyče s vlastním profilem si objednávají domácí kutilové i profesionální firmy. Chystáte se například postavit venkovní ptačí voliéru? Volte hliníkové profily.

Permanentní make-up rtů

Každá žena se chce líbit. Svému muži, všem mužům, ženám, které mají tendenci vzhled ostatních žen hodnotit a často bohužel i komentovat, nebo jen sama sobě. Ne každá žena se ovšem narodí s dokonale souměrným a půvabným obličejem, očima mandlového tvaru a rozkošně vykrojenými plnými rty. Naštěstí dnešní moderní metody lékařské i kosmetické umí ledacos ukrýt, ledacos vylepšit a ledacos zdůraznit.

Jak a proč automatizovat každé skladování

Ještě nedávno byla oblast logistiky a skladování upozaděna. Se současnou průmyslovou výrobou se ale zvyšují nároky i zde. Velmi často se totiž právě v neefektivních intralogistických procesech ztrácí docela významné finanční prostředky.

Trendy v kuchyních pro rok 2021

Asi nikoho nepřekvapí, že každý rok přichází do módy nové trendy ve světě oděvů, obuvi, líčení, manikúry, účesů, cvičení či stravovacích návyků. Věděli jste ale, že takové módní vlny cloumají i světem interiérového designu? Skutečně je to tak. Bytoví architekti stejně jako módní návrháři odtajní začátkem roku nejžhavější barvy, materiály, kombinace pro nadcházející sezónu. Představme si trendy v kuchyních pro rok 2021.

Jak poznat zlato

Zlato je využíváno k výrobě šperků ve formě slitin se stříbrem, mědí a dalšími příměsi. Obsah zlata v klenotnických slitinách neboli ryzost zlata se vyjadřuje v karátech, ryzí zlato má 24 karátů. Výroba šperků podléhá puncovnímu zákonu, šperky jsou povinně označeny puncem. Podle kovů obsazených ve slitině může rozeznat zlato žluté, růžové nebo bílé.

Čištění aut

Možná to znáte taky. Je toho pořád hodně a na něco už prostě a jednoduše nezbývá čas. Řeč je tady o autě. Před udržováním ho v čistotě má samozřejmě přednost udržování ho ve funkčním, a hlavně pojízdném stavu, a pokud máte například náročnou práci, rodinu anebo prostě hodně koníčků, na čištění auta už prostě nezbývá čas, energie ani chuť.

Úklid škol

Pokud máte na starosti úklid školních prostor během prázdnin, oslovte s důvěrou úklidovou firmu. Jsou odborníci na generální úklidy a zvládnou i školní prostory. Jde o pravidelné čištění koberců, vysávání, vytírání podlah, vynášení odpadů, mytí a dezinfekce hygienických zařízení. Dále se jedná o umytí oken, všech světel, dveří a luxferů.

Výroba vzduchotechniky a vzduchotechnické potrubí

Výroba vzduchotechniky je podmíněna požadavky každého klienta. Často se tak návrhy liší dle zadaných parametrů přímo od klienta. Výrobě vzduchotechniky na zakázku vždy předchází prvotní návrh vzduchotechniky a vzduchotechnického potrubí, které pečlivě zkontrolujeme. Po odsouhlasení si návrhu s klientem se pustíme do samotného výrobního procesu. Jenom díky tomuto postupu jsme schopni zajistit a zohlednit všechny požadavky klienta a vyrobit pro něj vzduchotechniku dle jeho představ.

Reklama a ekologie se snoubí v látkových taškách s potiskem

Většina lidí se již snaží přemýšlet alespoň trochu ekologicky. Ohleduplné chování k naší planetě se pomalu ale jistě stává novým životním stylem. Je prostě pravdou, že syntetické látky jsou zátěží pro naši planetu i pro nás. Třídění odpadu je tak dnes již samozřejmostí. Mnoho lidí se navíc snaží eliminovat plasty, které v běžném každodenním životě používají, především pak ty jednorázové. To nejmenší, co mohou udělat, je přinést si na nákup vlastní třeba látkovou tašku.

Strach ze zubaře

Představte si následující scénu: bílá, vykachlíkovaná místnost. Uprostřed stojí hrozivě vypadající, obrovské křeslo, na které míří desítka ostrých bílých světel. A v tom velikánském křesle se krčí malý chlapeček. V křesle se mu nelíbí, bojí se věcí příštích. Dva páry rukou ho drží, aby z křesla neutekl ven, na denní světlo, tam, kde je ještě svět bezpečný a v pořádku. S neochvějnou jistotou se k ústům malého pacienta blíží ruka s kvílící vrtačkou, aby z jeho úst, zatím pevně semknutých, odstranila zubní kaz. Malý pacient v posledním okamžiku sebere všechny své síly a všem svým trýznitelům se jediným skokem vytrhne a běží ke dveřím. Ty jsou však zamčené a tak mu nezbývá nic jiného, než se na zubařské křeslo vrátit a lékařskému zákroku se podrobit. Z ordinace si kromě nové plomby a obrázku s hrochem odnáší také nesmírný doživotní strach nejen ze zubaře.

Jak vybrat partnerce kabelku k Vánocům?

Vánoce se neúprosně blíží a co nevidět nás obklopí koledy, sobi, vůně svařáku a především pomalu sílící stres z výběru dárků. Vánoce by sice měly být především o vzájemné blízkosti a rozjímání, ale co si budeme povídat, s nějakými těmi úhledně zabalenými balíčky pod smrčkem či jedlí se rozjímá tak nějak lépe a veseleji. Vhodný výběr dárku, který potěší, je spíše doménou žen, v nejedné domácnosti dělá manželka „Ježíška“ pro celou širokou rodinu a hlava rodiny, tedy manžel, má už jen jednu jedinou povinnost – pořídit pěkný dárek pro svou šikovnou ženu. A tady nastává často kámen úrazu. Osvědčené klasiky na Vánoce nefungují. Z čokolády se tloustne, víno se nehodí stejně jako káva, parfém jí nevoní, domácí spotřebič spíš naštve a výběr oblečení je vůbec krok do pekel, protože buď je to malé, a bude si myslet, že je tlustá, nebo je to velké, a pak to vypadá, že si to myslíte vy, její muž. A to vám rozhodně doma sváteční pohodu nevykouzlí.

Kotevní technika MUNGO

Odborníci ve stavitelství a instalatéři se mohou obrátit v případě, kdy potřebují spojovací a upevňovací prostředky, na nabídku kotevní techniky MUNGO. Jedná se o švýcarskou kotevní techniku, s více než 50-ti letou tradicí. Její kotvy jsou povrchově upraveny technologií Green Tec a odolávají korozi. Vyznačují se vysokou odolností a je možné je hodně zatížit.

Psincový kašel

Psincový kašel (nebo odborně infekční laryngotracheitida) je akutní nakažlivé onemocnění postihující psy. Inkubační doba se pohybuje od sedmi do deseti dní. Šíří se snadno kapénkovou infekcí, proto bývají častěji zasaženi především ti jedinci, kteří se často vyskytují ve společnosti jiných psů (hromadný chov apod.). Ohroženější jsou psi se sníženou imunitu, neočkovaná štěňata a ti, kteří trpí jakýmkoli chronickým onemocněním dýchacích cest. Zvláště u těchto rizikových skupin potom hrozí, že psincový kašel přejde do závažnější formy, a to do zápalu plic.

Facelift obličeje Vám vrátí svěží vzhled i úsměv na tváři

Díky plastické operaci obličeje faceliftu vyřešíte projevy stárnutí svojí pokožky. Napraví povolení a pokles kůže a jemných obličejových svalů. Plastika dokáže oddálit proces stárnutí, provádí se v několika variantách, vzhledem k věku pacientů. Vypne kůži na obličeji i na krku, tvář díky ní vypadá mladším dojmem. Facelift je dnes jedním z nevyhledávanějších zákroků. Využívají jej ženy i muži různých věkových kategorií.