Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Bojíte se, že budete muset do domova důchodců?

Ke stáří jsme vychováváni v úctě. S narůstajícím věkem vidíme v blízkých moudrost a zkušenosti, na které si ještě sami budeme muset počkat. Mnoho z nás si představuje, že až sami jednou budeme v důchodu, konečně budeme mít čas na svoje koníčky, budeme moci odpočívat podle potřeby. A trávit svůj čas podle toho, jakou budeme mít zrovna náladu.

Realita pak ale může být poněkud jiná, zvláště v pozdějším věku, kdy se přidávají komplikace, jako jsou různé zdravotní neduhy. A život už není tak veselý, zvláště zůstane-li z manželského páru již jen jeden. V tu chvíli může být ekonomicky neudržitelné bydlet nadále ve svém domově. Který mnohdy také nevyhovuje požadavkům na bezbariérový pohyb, který se může s postupujícím věkem stát nutností.

A tak je třeba se rozhodnout, zda by nebylo lepší odejít do domova důchodců nebo do domu s pečovatelskou službou. Není ale lehká zabalit si svůj dosavadní život do dvou kufrů a přijít do naprosto cizího místa, kde nikoho neznáte. Alternativou k takovému domu s pečovatelskou službou v Liberci může být Senior park. Zde můžete najít své místo nebo nový domov pro své milované příbuzné. Bezespornou výhodou je to, že se jedné o bezbariérové byty za dostupnou cenu, do kterých si můžete přestěhovat libovolně dle svého uvážení svůj majetek. Můžete si vzít sebou svůj nábytek, na který jste zvyklí. A zkrátka všechno, co je pro vás cenné, abyste si rychleji přivykli na nové místo a cítili se jako doma. Každý senior zde má svoje soukromí, svůj vlastní režim, jaký jim vyhovuje. Svou kuchyň a možnost přijímat návštěvy, jak jen se mu zachce. Zároveň se zde ale velmi snadno seznámí s dalšími obyvateli. Protože Senior Park pořádá různé koncerty a besedy, výlety a jiné společenské akce. Bude-li to potřeba, terénní pečovatelka se postará o potřeby seniorů, kteří se stali závislí na cizí pomoci. Ti tak mohou zůstat na místě, kde si již zvykli a nemusí se stěhovat zase o dům dál. Takže pokud se vám nelíbí domov důchodců v Liberci, můžete najít alternativu v bezbariérových bytech řešených jako 1+kk nebo 2kk v Senior Parku. Sem si klidně můžete vzít i vašeho zvířecího mazlíčka.

Fotografie