Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Technologie

ChatGPT – umělá inteligence si s vámi už i popovídá

Pokud jste o nástroji či modelu chatGPT ještě neslyšeli, jste jedni z mála. Přinesl totiž malou revoluci na poli umělé inteligence a ukazuje nám, co všechno dnes už počítače vědí a umí.

Bednění pro tunely

Hledáte kvalitní bednění pro tunelové stavby? Potřebujete spolehlivé a efektivní řešení pro vaše projekty? Pak jste na správném místě! Společnost NESTSERVICE s.r.o. se specializuje na dodávky forem pro betonáže sekundárního ostění všech tunelových profilů. Naše portfolio zahrnuje nejen systémové prvky pro menší tunelové profily, ale také prvky pro velké tunelové portály. Navíc vám nabízíme vývoj a výrobu tunelových forem na míru včetně speciálních prvků, jako jsou tunelové zárodky, římsy, přechody, výklenky a další.

Požadavky na zdroje pro LED osvětlení

Základním prvkem LED osvětlení jsou napájecí LED zdroje. Označení CE LED osvětlení získá, splní-li požadavky na bezpečnost, RoHS, ekodesign a elektromagnetickou kompatibilitu. Co ale jaký požadavek konkrétně obnáší?

Speciální výkresové hliníkové profily aneb výroba na zakázku

Hliníkové profily na zakázku se stávají stále více oblíbené. Každý zákazník má jiné představy a vize, a i proto existuje takzvaná výroba speciálních hliníkových profilů. Hliníkové tyče s vlastním profilem si objednávají domácí kutilové i profesionální firmy. Chystáte se například postavit venkovní ptačí voliéru? Volte hliníkové profily.

Jak a proč automatizovat každé skladování

Ještě nedávno byla oblast logistiky a skladování upozaděna. Se současnou průmyslovou výrobou se ale zvyšují nároky i zde. Velmi často se totiž právě v neefektivních intralogistických procesech ztrácí docela významné finanční prostředky.

Kotevní technika MUNGO

Odborníci ve stavitelství a instalatéři se mohou obrátit v případě, kdy potřebují spojovací a upevňovací prostředky, na nabídku kotevní techniky MUNGO. Jedná se o švýcarskou kotevní techniku, s více než 50-ti letou tradicí. Její kotvy jsou povrchově upraveny technologií Green Tec a odolávají korozi. Vyznačují se vysokou odolností a je možné je hodně zatížit.

Nejde to vyrobit? Tak to vytiskni!

Rozbil se vám nástroj, který se již neprodává nebo sháníte atypickou součástku, která by byla náročná na výrobu? Možná pro svůj projekt potřebujete vytvořit prototyp nebo se vám při vaší malosériové výrobě nevyplatí nákup součástek ve velkoobchodě. Ať už je váš záměr jakýkoli, kvalitní 3D tisk může nejen rozšířit vaše obzory, ale i otevřít cestu k úspěšné budoucnosti.

Budoucnost patří dronům

Když se na trhu poprvé objevily drony, většina lidí je považovala za relativně neškodnou hračku. Postupný vývoj ovšem ukázal, že se jedná o revoluční techniku, která výrazně změní celou škálu oborů. Drony se vyrábějí v mnoha velikostech a velké drony nemají problém s přenášením těžkých nákladů nebo využíváním těžké techniky.