Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Speciální výkresové hliníkové profily aneb výroba na zakázku

Hliníkové profily na zakázku se stávají stále více oblíbené. Každý zákazník má jiné představy a vize, a i proto existuje takzvaná výroba speciálních hliníkových profilů. Hliníkové tyče s vlastním profilem si objednávají domácí kutilové i profesionální firmy. Chystáte se například postavit venkovní ptačí voliéru? Volte hliníkové profily.

Zakázková výroba

Společnost ALMAT se zabývá výrobou speciálních hliníkových profilů, kterou zákazníkům dodává na základě výkresové dokumentace. Dokumentaci si přinese každý zákazník sám, případně je možné zakreslit detailní návrh i z fyzického profilu nebo návrhu. Tento proces probíhá v CAD systému ve 2D.

Nejprve se vyrobí prototyp profilu, aby měl zákazník možnost si jej vyzkoušet. Prototyp je vyroben technologií 3D tisku z polyamidu, případně PA. Výhodou je, že zákazník se může až na základě svého testování rozhodnout, zda nechá vylisovat požadovaný počet kusů hliníkových profilů. Úprava prototypu není tak nákladná, jako tvorba nové matrice pro extruzi.

Kde využít hliníkové profily

Nejčastěji se se speciálními hliníkovými profily setkáváme u bazénového zastřešení, přívěsných vozíků, LED světel, dopravního značení, stínící techniky, dveří nebo oken. Hliníkové profily jsou tak všude kolem nás. ALMAT nabízí eloxované profily v barvě stříbrná, černá, zlatá a champagne. Dále povrchovou úpravu mill finish v surovém stavu a RAL barvy dle vzorníku barev RAL. Mezi nejběžnější slitiny hliníkových profilů patří EN AW 6060 - AlMgSi0,5, EN AW 6063 - AlMg0,7Si nebo EN AW 6082 - AlMgSi.

Specialisté na hliníkové profily

Česká společnost ALMAT, s.r.o. vyrábí a prodává produkty z hliníku a jeho slitin. Zaměřuje se na velkoobchodní prodej hliníkových extrudovaný výrobků a polotovarů, především výkresových profilů. Hliníkové profily jsou dodáváné zákazníkům dle požadavků v přesných rozměrech a v různém množství. Pro více informací o speciálních hliníkových profilech přejděte na internetové stránky www.almat.cz.

Fotografie