Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Budoucnost patří dronům

Když se na trhu poprvé objevily drony, většina lidí je považovala za relativně neškodnou hračku. Postupný vývoj ovšem ukázal, že se jedná o revoluční techniku, která výrazně změní celou škálu oborů. Drony se vyrábějí v mnoha velikostech a velké drony nemají problém s přenášením těžkých nákladů nebo využíváním těžké techniky.

O dronech se často mluví jako o strojích, které v budoucnu nahradí lidský faktor v mnoha činnostech, které nyní přísluší jen lidem. Tento názor potvrzuje skutečnost, že do mnoha oborů již drony nenávratně pronikly.

Živé přenosy a natáčení

Natáčet živé sportovní přenosy z vysoko umístěných kamer, nebo z vrtulníku, je již minulostí. Drony jsou podstatně levnějším a univerzálnějším řešením. Jedná se o obratné stroje, které se dostanou všude a dokáží natáčet zcela přesně to, co je potřeba. Dnes se využívají k natáčení filmů, dokumentů a sportovní přenosy si za nedlouho bez dronů ani nedovedeme představit.

Rozvoz jídel

Četné restaurace již využívají drony k roznosu jídla. Jedná se o levnější způsob, než platit poslíčka v autě nebo na mopedu. Rovněž jde o nejrychlejší způsob, dron nemusí čekat na semaforech nebo se klestit klikatými cestami. Dron létá rovnou cestou přímo k zákazníkovi, jídlo mu dorazí tedy včas a teplé. Jedny z prvních restaurací, které s drony začaly, byla londýnská restaurace YO! Sushi a pizzerie Dominos Pizza Drone. Dnes už jich je mnoho a jejich počet stále poroste.

Rozvoz balíčků a novin

Snad každý už slyšel o plánech Amazonu, který si v praxi ověřil, že dokáže rozvážet zboží prostřednictvím dronů. V budoucnu by touto cestou rád rozvážel většinu svých zásilek. Stal se inspirací pro mnoho společností, které tento nápad zaujal. V některých městech už se drony dokonce používají pro roznos novin nebo mléka.

Záchranné složky

Využití dronů usnadňuje práci humanitárním pracovníkům, kteří mohou jejich prostřednictvím rozvážet potraviny a lékařské vybavení do špatně dostupných oblastí, které byly zasaženy válkou nebo přírodními katastrofami.

Vojenské využití

Drony byly bohužel zneužity i pro vojenské účely. Bylo zjištěno, že se správnou výbavou se jedná o ty nejlepší stroje pro použití v boji nebo ke špionáži. Jsou rychlé, přesné a dokáží přenášet i objemný náklad.

Pozorování zvířat

Drony jsou využívány k pozorování zvířat, což ocení vědečtí pracovníci, přírodovědci i zoologové, kteří potřebují monitorovat přítomnost a chování plachých zvířat v určitých regionech.

Stavebnictví

Drony se mohou proměnit i ve skvělé pracanty, kteří dokáží přenášet materiál na těžko přístupná místa. Jejich využití ve stavebnictví je zatím omezené, ale to se může v blízké budoucnosti změnit.