Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Trendy v kuchyních pro rok 2021

Asi nikoho nepřekvapí, že každý rok přichází do módy nové trendy ve světě oděvů, obuvi, líčení, manikúry, účesů, cvičení či stravovacích návyků. Věděli jste ale, že takové módní vlny cloumají i světem interiérového designu? Skutečně je to tak. Bytoví architekti stejně jako módní návrháři odtajní začátkem roku nejžhavější barvy, materiály, kombinace pro nadcházející sezónu. Představme si trendy v kuchyních pro rok 2021.

Jedním z nich je návrat k praktičnosti. Není tajemstvím, že designéři (stejně jako třeba architekti) se často nechají unést svou uměleckou kreativní duší a použitelnost v praxi odsunou tak trochu na druhou kolej. Sezóna 2021 se v kuchyni nese v duchu rovných, jednoduchých linií. Nikde nenajdete žádné úchytky, o které můžete zavadit a je třeba je udržovat v čistotě. Kdo měl někdy úchytku s plastickým vzorem, ten ví, že dostat běžné nečistoty třeba z dolíčků nebo uzoučkých rýh, je velkou zkouškou trpělivosti. Navíc se mocným namáháním často opotřebuje povrchová úprava dřív, než bychom si přáli.

Aby kuchyně působila útulným a uklizeným dojmem, navrhují do ní designéři často důmyslné schovávačky na spotřebiče, které používáme často, ale nechce se nám je pořád uklízet do skříněk a zase vytahovat ven. Čím dál více oblíbené jsou také vestavné spotřebiče.

Co se týče barevnosti, letos sázíme na tmavé barvy, jež mají být pouze akcentem, nikoli hrát hlavní roli. Tedy není třeba mít černou či tmavě šedou celou kuchyňskou linku, stačí dřez, obklady či pracovní deska. Aby kuchyně působila rozjasněně, tyto tmavé barvy vyrovnává doporučované světlé dřevo nebo jemné pastelové barvy na skříňkách. Zajímavé je, že se odkláníme od jednobarevných linek a přicházíme na chuť dvoubarevným kombinacím. Barvou na zeď je letos tmavá modř a smaragdová zeleň. V tomto případě každá zvlášť, nikoli společně.

Mezi materiály vedou ty přírodní. Mramor (na podlahy, obklady, pracovní desky), dřevo (dvířka, skříňky, doplňky, podlaha), kovy (mosaz, měď).

Do módy se vrací závěsná svítidla. Nejen nad jídelní stůl, ale nad pracovní desku. A protože mnoho návrhářů upouští od vrchních skříněk linky a nahrazují je poličkami, je na taková závěsná svítidla i dost prostoru. Dnes již bez problémů seženete různé velikosti svítidel ve stejném designu. A pokud pro některý kout vaší kuchyně není závěsná lampa vhodná, můžete ji nahradit nástěnným kouskem stejného vzhledu.

Posledním módním, možná snad lépe řečeno technickým, trendem je chytrá domácnost. Možná už můžete ovládat na dálku z mobilního telefonu topení či alarm na svém domě. Nyní k těmto funkcím můžete přidat také zapnutí myčky na nádobí, předehřátí trouby nebo třeba vypnutí sporáku s taženým vývarem.

Inspiraci jsme vám přinesli. Jistě není možné předělávat zrovna kuchyni každý rok, podle toho, co si designéři vymyslí. Ale inspirace není nikdy dost a někdy i nová barva stěny, výměna baterie či zrušení horních skříněk promění ráz kuchyně neuvěřitelných způsobem. Nejste-li si jisti, jakou změnu a jestli vůbec nějakou chcete, obraťte se na renomované kuchyňské studio Kuchyně IN s.r.o. Udělají vám grafický návrh a poradí tam, kde si nebudete jisti.

Fotografie