Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Zajímavosti z celého světa

Nejde to vyrobit? Tak to vytiskni!

Rozbil se vám nástroj, který se již neprodává nebo sháníte atypickou součástku, která by byla náročná na výrobu? Možná pro svůj projekt potřebujete vytvořit prototyp nebo se vám při vaší malosériové výrobě nevyplatí nákup součástek ve velkoobchodě. Ať už je váš záměr jakýkoli, kvalitní 3D tisk může nejen rozšířit vaše obzory, ale i otevřít cestu k úspěšné budoucnosti.

Využití separační folie Mylar

Pro práci se dřevem je nutné vybavit si dílnu kvalitními pomůckami. Jako ochrana proti znečištění stolů lisů od dýhovacích lepidel, se používá separační folie Mylar. Je to polyesterová folie, která je velmi pevná. Využívá se v nábytkářském průmyslu jako separační folie do lisů.

 

Jak udržet čistý domov? Rady k nezaplacení.

Všude kolem nás se to hemží návody, jak s minimálním úsilím žít v čistotě. Začíná to skromně: 5 rad, jak mít trvale uklizeno. 

Později mírně sebevědomě: Stále čistý domov bez námahy – 12 rad jak na to.

 

Dřevěné terasy

Stýská se vám po romantických večerech na molu u moře? Tyto chvíle můžete prožívat i po návratu do všedních dnů.

Co takhle pořídit si k domu dřevěnou terasu? V dnešní době je i v našich zeměpisných šířkách tepla habaděj.

Myslíte si, že postavení kvalitní terasy zabere spoustu času?

Nahlédněte do života v Senior Parku

Přemýšleli jste někdy o tom, kdo se o vás postará, až na všechno jednoho dne nebudete stačit sami? O takových věcech málokdo přemýšlí dříve, něž se opravdu stanou. Mnoho starších lidí pak najednou zjišťuje, že mají pouze dvě možnosti. Buďto se stanou přítěží pro svou rodinu, nebo si zažádají o místo v některém ze zařízení pro seniory. Obě z těchto variant však seniory děsí. U každého z těchto případů se bojí, že budou někomu na obtíž, budou se muset vzdát toho, na co byli zvyklí a změnit své každodenní návyky. Opravdu tomu tak musí vždycky být?

Na čem závisí úspěšnost POS a POP produktů?

POS a POP produkty patří mezi jednu z nejefektivnějších metod propagace, neboť se soustřeďují na propagování výrobků, sortimentu či značky přímo v místě jejich prodeje, což jim umožňuje ovlivnit nákupní chování zákazníků. Mezi tyto produkty patří například podlahové stojany či pultové stojánky, dekorace v prodejně, letáčky a podobně.
Cílem POS a POP produktů a materiálů je zvýšit povědomí o daném produktu či značce, informovat spotřebitele o jejich výhodách, a jsou také jedinou formou reklamy, která je spouštěčem impulzivního nákupu.

Zařiďte si dovolenou podle svých představ. Jak na to?

Léto už se sice chýlí ke konci, na cestování ale ještě rozhodně není pozdě. I na začátku podzimu může být hezké počasí, tak by byla škoda trávit poetické babí léto doma. Díky tomu, že už není neúnosné horko, si možná cestování užijete daleko více. Ve většině turistických míst navíc nenarazíte na tolik lidí jako během prázdninových měsíců.

Co hrozí podnikatelům za chybné údaje v daňovém přiznání?

Každý rok koncem března nastává podnikatelům hektické období plné stresu. Vinu na tom nese především termín odevzdání daňového přiznání. Odborníci radí, že není na škodu vypracovávat jej během celého roku a pečlivě dbát na tom, aby byly všechny doklady pohromadě. Pokud patříte mezi ty, jež si účetnictví vedou sami, a nemáte dostatek zkušeností ani času, dávejte si pozor na to, že chyby v daňovém přiznání vás mohou stát pěknou pokutu.

Elektronický smog je podceňovaným nepřítelem

Pojem smog zná pravděpodobně každý, vznáší se nad většinou velkoměst, s tím elektronickým je to ovšem jiné. Elektronický nebo také elektromagnetický smog, čili znečištění, je elektromagnetické záření, které se běžně v přírodě nevyskytuje. Jedná se o nepříznivé účinky elektrického nebo magnetického pole nebo záření, které má nepříznivé účinky na všechny živé organismy. 

Elixír mládí má své jméno: Granátové jablko

Granátové jablko není pouze netradičním ovocem s jedinečnou konzistencí a chutí, ale i zdrojem vitamínů a antioxidantů. Granátové jablko zpomaluje proces stárnutí a zbavuje vás zbytečného stresu. Prospívá i vašemu srdci a kladně působí na váš sexuální život. 

Dočkáme se bezdrátového přenosu elektřiny?

Dokážete si představit domácnost bez zásuvek, kde elektřina proudí vzduchem podobně, jako například Wi-fi signál? Přenos elektřiny bez použítí vodičů a kabelů se zdá jako utopie. Nemusí to však být hudba vzdálené budoucnosti. 

Budoucnost patří dronům

Když se na trhu poprvé objevily drony, většina lidí je považovala za relativně neškodnou hračku. Postupný vývoj ovšem ukázal, že se jedná o revoluční techniku, která výrazně změní celou škálu oborů. Drony se vyrábějí v mnoha velikostech a velké drony nemají problém s přenášením těžkých nákladů nebo využíváním těžké techniky.

Bizarní alkoholické nápoje, které byste možná ani nechtěli ochutnat

Alkohol provází lidstvo odjakživa a jelikož ho lze vyrobit téměř z čehokoliv, vznikla po celém světě celá řada bizarních nápojů. Některé z nich jistě stojí za ochutnání, některé zase dokáží odradit.

Alobal je tady s námi již přes 100 let

Hliník je využívám pro širokospektrou výrobu všech možných produktů, které se využívají v domácnostech i průmyslu. Nejčastěji využívanými produkty jsou ovšem hliníkové fólie. V České republice jsou známé pod pojmem alobal.