Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Zařiďte si dovolenou podle svých představ. Jak na to?

Léto už se sice chýlí ke konci, na cestování ale ještě rozhodně není pozdě. I na začátku podzimu může být hezké počasí, tak by byla škoda trávit poetické babí léto doma. Díky tomu, že už není neúnosné horko, si možná cestování užijete daleko více. Ve většině turistických míst navíc nenarazíte na tolik lidí jako během prázdninových měsíců.

Zbyl vám týden dovolené a nevíte, co s ním? Co takhle lépe poznat okolní země a strávit několik dní cestováním po městech, vesničkách, hradech a přírodních památkách?Na cestu se můžete vydat například obytným vozem, má to několik výhod.

Nemusíte hlídat hodinky

V první řadě se tak stanete pánem svého času. Stačí mít předem vytipovaných dostatek míst, kde lze večer zaparkovat a přespat, a zbytek programu už pak závisí jen a jen na vás. Když se vám některé místo zalíbí, můžete se tam neplánovaně zastavit nebo tam zůstat déle, stejně tak můžete celou cestu přizpůsobit vaši náladě a samozřejmě také počasí.

Zároveň tak danou oblast poznáte mnohem lépe, než pokud byste se pouze přemísťovali z místa A do bodu B. Do řady vesnic autobusy či vlaky jezdí komplikovaně nebo jen v časy, kdy se vám to nejspíš nebude moc hodit. Takto se ale dostanete naprosto všude.

Auto si můžete i vypůjčit

Zvláště pokud vás jede víc, tak se vám tato varianta cestování může vyplatit i finančně. Zvláště v západní Evropě vyjde cestování hromadnou dopravou často poměrně draze, nemluvě o ubytování.

Pokud vlastní obytný vůz nemáte, neházejte flintu do žita. V celé České republice najdete řadu půjčoven, kde si můžete obytné auto pronajmout na několik dní i týdnů. Konkrétní podmínky najdete na internetových stránkách každé půjčovny, většina z nich navíc v současné době běžně komunikuje přes email nebo Facebook, takže není problém si cokoliv ujasnit.

 

 

 

 

 

Fotografie