Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Co hrozí podnikatelům za chybné údaje v daňovém přiznání?

Každý rok koncem března nastává podnikatelům hektické období plné stresu. Vinu na tom nese především termín odevzdání daňového přiznání. Odborníci radí, že není na škodu vypracovávat jej během celého roku a pečlivě dbát na tom, aby byly všechny doklady pohromadě. Pokud patříte mezi ty, jež si účetnictví vedou sami, a nemáte dostatek zkušeností ani času, dávejte si pozor na to, že chyby v daňovém přiznání vás mohou stát pěknou pokutu.

Prošvihli jste termín odevzdání?

Co se týče termínu odevzdání, můžete vyváznout bez peněžního postihu i v případě, že jej odevzdáte s pěti denním zpožděním. Déle vám však příslušný úřad tolerovat nejspíše nebude. Po uplynutí této doby se vám začne za každý den opoždění přičítat 0,05 procent z vyměřené daně v případě, že byl váš podnik v zisku, v případě ztráty je procentuální sazba nižší, a to 0,01.

Chybný výpočet základu daně

I v tomto případě vám nebude stačit pouhá omluva úřadům. Pokud totiž uděláte chybu v tomto výpočtu, bude vám základ znova propočítán a ze správné hodnoty bude odečtena daň, to ale není vše, dále musíte zaplatit úrok a také penále za nedostatky. Nepříjemné bohužel je, že tato sankce dosahuje výšky dvacet procent z rozdílu mezi chybnou a dopočítanou částkou.

Jak se vyvarovat chybám?

Nejspolehlivějším řešením, jak se vyhnout nepříjemnostem ohledně daňového přiznání a dalších účetních chyb je najmutí externí účetní firmy, jejíž pracovníci mají praxi, dlouholeté zkušenosti, a zároveň se dobře vyznají v účetních standardech a dalších právních předpisech.

Neváhejte se obrátit na specialisty z řad například brněnských firem zabývajících se vedením účetnictví a daňovým poradenstvím.