Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Zajímavosti z celého světa

ChatGPT – umělá inteligence si s vámi už i popovídá

Pokud jste o nástroji či modelu chatGPT ještě neslyšeli, jste jedni z mála. Přinesl totiž malou revoluci na poli umělé inteligence a ukazuje nám, co všechno dnes už počítače vědí a umí.

Střední škola VS učební obor. Kam dát své dítě?

Každý rodič musí dříve či později řešit situaci, kam přihlásit svého potomka po ukončení základní školy. Možnosti je poměrně široké, ale dětí je hodně a v České republice náhle začíná být problém dostat se na zvolenou školu.

ZOSO: Vaše první volba půjčovny přívěsů na motorky v Brně

Přemisťování vaší motorky se stalo snadným a bezstarostným úkolem díky půjčovně přívěsů ZOSO v Brně. Naše společnost, se zaměřením na poskytování prvotřídních přívěsů, je připravena splnit všechna vaše očekávání, a to s výjimečným důrazem na kvalitu, bezpečnost a spokojenost zákazníka.

Co když přijde black out?

Elektřina je pro nás důležitější, než jsme si ochotni přiznat. Bez ní by nefungovalo téměř nic z toho, co dennodenně používáme. Jsme na ní závislí. Ale není tak samozřejmá, jak si namlouváme.

Domácí pomocníci už vás zastanou doma i venku

Pryč jsou ty doby, kdy naše babičky nebo i maminky musely dělat doma všechno samy. A kdy dědové a otcové zase museli zastat všechnu práci venku. Řada domácností už využívá různé automatizované pomocníky nebo roboty.

Svatomartinské víno - stále oblíbenější tradice

Svatomartinská doba přichází s chladnějším větrem a kouzlem padajícího podzimního listí. Tento čas zahrnuje také jednu z nejočekávanějších událostí pro milovníky vína. Svatomartinská slavnost, která se koná 11. listopadu

5 důvodů proč se učit cizí jazyk

Někteří lidé se rozhodli naučit se další jazyk kvůli práci, která znalost řeči vyžaduje. Pro jiné je důvodem škola a někdo chce prostě jen zkusit něco nového nebo chce držet krok s okolím. Pro někoho může být ovládnutí cizího jazyka splnění dávného snu, který realizuje navštívením jazykových kurzů. Studium cizího jazyka může být koníčkem i vášní v každém věku i životní situaci a nikdy není pozdě s ním začít. Přestaňte se přemlouvat, jestli je správný čas, a opřete se do toho i vy. Učit se cizímu jazyku má své výhody hned z několika objektivních důvodů:

Čím škodí energetické nápoje?

Energetické nápoje jsou v zásadě velmi dobrým prostředkem, jak načerpat energii. Potřebujete dlouho do noci pracovat? Musíte se naučit látku na blížící se zkoušku? Energetický nápoj vám pomůže. Ale má i svá rizika.

Profesionální stříhání drápků čtyřnohých miláčků

Stříhání drápků našich čtyřnohých miláčků je nedílnou součástí pravidelné péče o jejich zevnějšek. Možná, že váš pes nebo kočka patří k té hrstce flegmatických miláčků, kterým tato procedura nevadí a podvolují se jí bez odporu či snad dokonce s potěšením. Většina páníčků však při zastřihování svádí s domácími šelmami doslova lítý boj. Nejen, že je to únavné a náročné, může to být rovněž s rizikem, že způsobíte svému zvířátku bolestivé zranění. A taky se na vás většinou naštvou, urazí a trucují.

Nomofobie aneb závislost na mobilu

Mobilní telefony už se staly nedílnou součástí našich životů. V mnoha směrech nám pomáhají a můžeme díky nim pohotověji a rychleji řešit spoustu věcí. Ale od běžného užívání může být jen krůček k závislosti.

Založení trávníku

Také rádi chodíte na procházku do vilových čtvrtí a kocháte se pohledy na dokonale posečený, upravený a svěže působící zelený trávník? Rádi byste měli takový trávník doma i vy? V tomto krátkém přehledu vám stručně vysvětlíme základní postupy v případě, že se rozhodnete pro založení nového trávníku. 

Bednění pro tunely

Hledáte kvalitní bednění pro tunelové stavby? Potřebujete spolehlivé a efektivní řešení pro vaše projekty? Pak jste na správném místě! Společnost NESTSERVICE s.r.o. se specializuje na dodávky forem pro betonáže sekundárního ostění všech tunelových profilů. Naše portfolio zahrnuje nejen systémové prvky pro menší tunelové profily, ale také prvky pro velké tunelové portály. Navíc vám nabízíme vývoj a výrobu tunelových forem na míru včetně speciálních prvků, jako jsou tunelové zárodky, římsy, přechody, výklenky a další.

Firmy mohou využívat i virtuální kanceláře

Většina společností pokračuje v dávno nastaveném a stovky let prověřeném systému, kdy se zaměstnanci scházejí na jednom místě a z něj hromadně a po přesně daný čas pracují. Není ale ve 21. století čas na změnu?

Nezanedbávejte preventivní prohlídky

Zdraví je tím nejcennějším, co máme. Bohužel, většina lidí to pochopí, až když o něj přijde. Pokud nechcete být mezi nimi, neměli byste zejména zanedbávat preventivní prohlídky u praktického lékaře.

Je na cestě ztělesnění Skynet?

Zajímá vás, jestli může umělá inteligence (AI) ohrozit lidstvo? Jestli nám bude ku prospěchu nebo nás zničí a vzbouří se proti svým stvořitelům? Odpověď sice neznáme, ale AI už je dávno tady.

Správnou cestou udržíte vodu v krajině

Začínáme chápat, že ani nově vybudované přehrady, o kterých se tak často diskutuje, dostatek vody v krajině nezadrží a hlavně nezachrání zemědělskou produkci před zničujícím suchem. Jaké jsou řešení sucha?