Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Profesionální stříhání drápků čtyřnohých miláčků

Stříhání drápků našich čtyřnohých miláčků je nedílnou součástí pravidelné péče o jejich zevnějšek. Možná, že váš pes nebo kočka patří k té hrstce flegmatických miláčků, kterým tato procedura nevadí a podvolují se jí bez odporu či snad dokonce s potěšením. Většina páníčků však při zastřihování svádí s domácími šelmami doslova lítý boj. Nejen, že je to únavné a náročné, může to být rovněž s rizikem, že způsobíte svému zvířátku bolestivé zranění. A taky se na vás většinou naštvou, urazí a trucují.

Poslední tři věci se dají lehce eliminovat. Jak? Svěřte manikúru a pedikúru svého čtyřnohého miláčka odborníkovi. Takovou službu budete sice muset zaplatit, rozhodně však výhody z toho plynoucí finanční stránku věci bohatě vyváží. Na mysli máme tyto výhody:

Pejsek či kočka si vás nebudou s touto formou „utrpení“ spojovat. Při stříhání drápků v salonu si také nespojí žádné místo u vás doma s procesem stříhání, tedy se budou ve svém teritoriu cítit bezpečně.

Některá větší či temperamentnější zvířátka je velmi těžké udržet tak, aby nedošlo k jejich ani vaší úhoně, v jednom člověku. V salonu však můžete obsluze pomoci svého mazlíka zpacifikovat, což vede rovněž ke snížení rizika zranění.

Má-li váš čtyřnohý přítel pigmentované drápky, bude těžké odhadnout, kde začíná drápové lůžko. Snadno se vám může stát, že střihnete příliš hluboko a zvíře zraníte. Odborník v salonu má zkušenosti, jež opět riziko zranění podstatně snižují. A v případě, že ke střihnutí dojde, má po ruce psí či kočičí lékárničku, s jejíž pomocí zastaví případné krvácení. V salonech se taky snáze likvidují pozůstatky takové nehody, kočka krvácející z drápku dokáže doma v obýváku napáchat nepěkný nepořádek. (Jistě, jde především o bolest zvířete, ale ruku na srdce, představte si, že se snažíte uklidnit sebe, zraněné zvíře a do toho drhnete zakrvácenou sedačku či koberec.)

Pokud se stříháním drápků zažíváte stres, zkuste pro jednou objednat svého psa či kočku do salónu k odborníkovi. Třeba se vám zalíbí pohodlí a vašemu zvířátku nový druh péče, které se mu tam dostane. Navštívit můžete třeba Styling psů Brno, kde se vám o vaše čtyřnohé miláčky rádi postarají.

Fotografie