Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

5 důvodů proč se učit cizí jazyk

Někteří lidé se rozhodli naučit se další jazyk kvůli práci, která znalost řeči vyžaduje. Pro jiné je důvodem škola a někdo chce prostě jen zkusit něco nového nebo chce držet krok s okolím. Pro někoho může být ovládnutí cizího jazyka splnění dávného snu, který realizuje navštívením jazykových kurzů. Studium cizího jazyka může být koníčkem i vášní v každém věku i životní situaci a nikdy není pozdě s ním začít. Přestaňte se přemlouvat, jestli je správný čas, a opřete se do toho i vy. Učit se cizímu jazyku má své výhody hned z několika objektivních důvodů:

  1. Vaše cestování přejde do nové dimenze. Zážitky z dovolené pozvednete na novou úroveň, když budete rozumět i v daném místě, které jste se vydali navštívit. Ať už pojedete do země, kde je daný jazyk úředním jazykem anebo se domluvíte díky mezinárodně používané angličtině.
  2. Získáte nové přátele, ať už na kurzu anebo třeba právě během vašich cest, kdy se sami zvládnete domluvit i s cizinci a tak sebou nemusíte neustále mít někoho, kdo vám pomůže se domluvit.
  3. Rozšíříte si své obzory a nakouknete pod pokličku zajímavostí z jiných kultur.
  4. Rozšíříte si své kariérní příležitosti. Otevřou se vám dveře ne jen k novým pracovním místům a projektům, ale získáte také možnosti pracovat v cizích zemích.
  5. A dokonce se budete moci bez obav, nebo alespoň s menšími obavami, rozhodnout přestěhovat se a začít žít v cizí zemi.

To ale není vše. Trénování vašeho mozku v podobě učení se cizímu jazyku je spolehlivou ochranou proti zákeřné nemoci Alzheimer. Výzkumy dokázaly, že lidé, kteří hovoří dvěma jazyky, mají menší pravděpodobnost, že se budou potýkat s Alzheimerovou chorobou.

A jaké jsou další důvody, proč se učit cizí jazyky a umět jich více než jeden?

Zlepšení kognitivních schopností

Studium cizího jazyka má pozitivní vliv na vaši kognitivní a duševní schopnosti. Když se učíte nový jazyk, musíte cvičit paměť, pozornost a logické myšlení. To má prokazatelně pozitivní účinky na vaši schopnost řešit problémy, analyzovat situace a dokonce i zlepšit vaši schopnost multitaskingu. Studium cizího jazyka také pomáhá výrazně zlepšit vaši schopnost komunikace.

Přístup k bohatství literatury a kultury

Jazyk není pouhý nástroj komunikace; je také klíčem k bohatství literatury, umění a kultury. Když se naučíte nový jazyk, otevřou se vám dveře ke knihám, filmům, hudbě a umění, které byste jinak neměli možnost objevit. Každý jazyk nese s sebou jedinečnou historii, tradice a kulturu. Studium cizího jazyka vám umožní lépe porozumět těmto kulturním kontextům a obohatit svůj vlastní pohled na svět.

Posílení sebevědomí a vytrvalosti

Učení cizího jazyka není vždy snadné, a právě tato výzva může posílit vaše sebevědomí a vytrvalost. Když se postavíte před úkol zvládnout nový jazyk, zdokonalit se v něm a stát se kompetentními mluvčími, posilujete svou schopnost překonávat překážky. Tato výdrž a odhodlání, které získáte při učení jazyka, mohou být nesmírně cenné v různých aspektech života.

Globální porozumění

V dnešním světě je důležité, abychom rozuměli a respektovali různé kultury a perspektivy. Studium cizího jazyka nám umožňuje lépe porozumět lidem z různých částí světa a zvyšuje naše globální porozumění. Tím se může přispět k budování mostů mezi různými kulturami a podporovat mírové řešení konfliktů. Jazyk je nástrojem porozumění a spolupráce.

Osobní rozvoj a seberealizace

Naučit se cizí jazyk je výzva a zároveň způsob, jak investovat do svého osobního rozvoje. To vám může pomoci objevit nové stránky vaší osobnosti a rozvinout dovednosti, které by jinak zůstaly nepovšimnuty. Jakmile se stanete kompetentními mluvčími v jiném jazyce, získáte pocit hrdosti a seberealizace.

A tak se do toho pusťte i vy. Jazyková škola v Brně MKM je skvělým místem, kde můžete začít hned teď. Tak už žádné výmluvy. Nabízí jak skupinové kurzy, tak individuální lekce angličtiny, němčiny, italštiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny. Ale také pomaturitní studium a firemní výuku a dokonce i specializované kurzy v Němčině a Angličtině. Nebojte se, zvládnete to i vy. A otevřou se vám úplně nové dveře k lepšímu životu.

Fotografie