Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Nahlédněte do života v Senior Parku

Přemýšleli jste někdy o tom, kdo se o vás postará, až na všechno jednoho dne nebudete stačit sami? O takových věcech málokdo přemýšlí dříve, něž se opravdu stanou. Mnoho starších lidí pak najednou zjišťuje, že mají pouze dvě možnosti. Buďto se stanou přítěží pro svou rodinu, nebo si zažádají o místo v některém ze zařízení pro seniory. Obě z těchto variant však seniory děsí. U každého z těchto případů se bojí, že budou někomu na obtíž, budou se muset vzdát toho, na co byli zvyklí a změnit své každodenní návyky. Opravdu tomu tak musí vždycky být?

Senior Park v blízkosti Prahy je alternativou domova s pečovatelskou službou, avšak způsob života se zde v mnoha věcech odlišuje.

Místo malého pokojíčku na zdejší obyvatele čeká samostatný byt, jehož velikost si mohou sami zvolit. Byt poté mohou sdílet také se svými domácími mazlíčky, kteří jsou v mnoha případech jednou z největších radostí seniorů. Ve svém bytě mohou nájemníci také kdykoliv přijímat návštěvy a nechat je u sebe i přespat. Cílem Senior Parku je totiž poskytnout lidem plnohodnotný domov se všemi možnostmi, na které byli doposud zvyklí.

Všechny části budovy jsou opatřeny bezbariérovým přístupem, tudíž ji mohou obývat také lidé se sníženou schopností pohybu a vozíčkáři. V případě, že se někdo stane zcela závislým na pomoci druhých, může Senior Park zajistit také pečovatelku.

Mnoho obyvatelů se však díky pořádaným výletům a akcím opět zapojí do aktivního způsobu života. Využití volného času je pro seniory často velkým oříškem, a právě proto se jim Senior Park snaží volné chvilky, co nejvíce zpříjemnit. Program je opravdu pestrý a každý si v něm přijde na své. Pokud se však někdo účastnit nechce, nemusí. Záleží pouze každém z nich, zda stráví volný den ve svém bytě, s ostatními nájemníky, či si vychutná chvilky pohody v atriu, které je součástí budovy.

 

Fotografie