Články & návody

Sbcomp.cz - nýtovací kleště pro nýtování trhacích nýtů.

Nakupujete na nějvětším e-shopu Alza.cz?

Rekvalifikační kurzy Ostrava - široká nabídka rekvalifikačnch kurzů a školení.

Měniče napětí DC-DC MEAN WELL - měniče DC/DC pro přeměnu stejnosměrného napětí.

Senior Park Kunice (Praha-východ) - alternativa pro domov pro seniory Praha.

Recepční pult z betonu - Švec beton.

DŘEVOTRADING spol. s r.o - dřevěné paletové nástavce (ohradové palety).

HW - PANTY, spol. s r. o. - injektáž zdiva pro zabranění vzlínající vlhkosti.

Hydrofilter.cz - rosiče a postřikovače.

TETČICKÝ MLÝN S.R.O. - výroba krmných směsí pro hospodářská zvířata.

Jak vybrat partnerce kabelku k Vánocům?

Vánoce se neúprosně blíží a co nevidět nás obklopí koledy, sobi, vůně svařáku a především pomalu sílící stres z výběru dárků. Vánoce by sice měly být především o vzájemné blízkosti a rozjímání, ale co si budeme povídat, s nějakými těmi úhledně zabalenými balíčky pod smrčkem či jedlí se rozjímá tak nějak lépe a veseleji. Vhodný výběr dárku, který potěší, je spíše doménou žen, v nejedné domácnosti dělá manželka „Ježíška“ pro celou širokou rodinu a hlava rodiny, tedy manžel, má už jen jednu jedinou povinnost – pořídit pěkný dárek pro svou šikovnou ženu. A tady nastává často kámen úrazu. Osvědčené klasiky na Vánoce nefungují. Z čokolády se tloustne, víno se nehodí stejně jako káva, parfém jí nevoní, domácí spotřebič spíš naštve a výběr oblečení je vůbec krok do pekel, protože buď je to malé, a bude si myslet, že je tlustá, nebo je to velké, a pak to vypadá, že si to myslíte vy, její muž. A to vám rozhodně doma sváteční pohodu nevykouzlí.

Velmi bezpečnou oblastí při výběru dárku jsou kabelky. Každá žena alespoň občas kabelku potřebuje a každá taková kabelka zase potřebuje jednou za čas vyměnit. Ať už proto, že má svá nejlepší léta za sebou, nebo proto, že jednoduše vyšla z módy.

Jak na to? Pokud je žena, kterou chcete kabelkou obdarovat, milovnicí těchto doplňků, můžete se inspirovat nakouknutím do jejího šatníku. Tak si uděláte základní představu o oblíbených tvarech, velikostech a řešení kabelky. A pak můžete buď pořídit stejný tvar v jiné barvě, nebo popustit uzdu své kreativitě a koupit kabelku, jejíž obdoba v šatníku dámy zcela chybí. Tady ale pozor, aby to nebyla úplná divočina, žádná kabelka se totiž nechce celý svůj život krčit v koutě! A byla by to také škoda.

Nestárnoucí klasikou jsou kožené kabelky a tašky. Vyšší pořizovací cena koresponduje s kvalitou a především výdrží. Kůže totiž nošením nedegraduje, nýbrž získává patinu a elegantně stárne. Tak, jako její majitelka :-) Větší kožené tašky bývají často poněkud těžší, což je dáno vlastnostmi materiálu, pozor na to, pokud chcete obdarovat drobnější ženu.

Pro běžné nošení se hodí menší crossbody kabelky, které ocení ženy pracující i ty na rodičovské dovolené. Pojmou plenku i malou svačinku a díky dlouhému pásu a nošení přes hrudník s takovou kabelkou maminka hravě zvládne běhat za neposedným batoletem, aniž by jí kabelka padala nebo zabírala místo v ruce. A žena pracující do ní ukryje peněženku, deštník či knihu.

Každá žena by měla vlastnit jednu královnu kabelek. Luxusní kousek na „lepší“ příležitosti, i kdyby to mělo být jednou ročně divadlo či sem tam svatba přátel. Mnoho žen by si takový luxusnější kousek nepořídilo, protože to na těch pár okamžiků nemá cenu, ale věřte, že když malé psaníčko z kvalitního materiálu, neutrální barvy a originálního zdobení najde pod vánočním stromečkem, bude nadšená. Přejeme vám šťastnou ruku při výběru a veselé Vánoce!

Fotografie